T300 - Urządzenia do upraw szklarniowych

Zestaw do likwidacji upraw szklarniowych z rozdrabniaczem o napędzie elektrycznym

Zestaw do likwidacji upraw szklarniowych z rozdrabniaczem o napędzie elektrycznym
Producent: Łukomet
Model: T325
Opis produktu
Przeznaczenie
Zestaw T325 przeznaczony jest do likwidacji uprawy pomidorów szklarniowych. Może być wykorzystywany również do uprzątania liści i pędów w trakcie uprawy. T325 przeznaczony jest do pracy na gładkim korytarzu betonowym.
 
Budowa i zasada działania.
W skład zestawu wchodzą : wózek do rozwijania płacht, 30 rolek płacht nawiniętych na rury zwijające, maszyna ściągająco-rozdrabniająca  do rozdrabniania łęt wciąganych na płachtach.
Przed przyjazdem zestawu należy odciąć sznurki z roślinami układając je na zawiesiach bacząc aby nie trafiły tam druty !!!.
Posługując się wózkiem dwie osoby odbierają zwinięte płachty, zakładają na wózek, jedna rozwija płachtę ciągnąc do końca rzędów druga w tym czasie zrzuca łęty na początku poprzedniego rzędu, po zakończeniu rozwijania zrzuca z wózka rurę na przejście i ustawiają pusty wózek przed następnym przejściem. Pierwsza wraca do wózka i we dwie zakładają nową rurę z zawiniętą płachtą. Co najmniej trzy następne osoby zrzucają łęty z zawiesi na rozwinięte płachty wybierają zagubione druty !!!. Operator maszyny wciągająco-rozdrabniającej podjeżdża naprzeciwko płachty z nałożonymi na niej łętami. Dwóch obsługujących maszynę zakładają rurę na czopy nawijaka, wałek przenoszą z pozycji transportowej na górne widełki podnosząc płachtę na wysokość gardzieli rozdrabniacza. Operator załącza zwijanie. Płachta nawija się poprzez wałek na rurę a leżące na niej łęty trafiają na przenośnik, między bębny podające i zębate wałki zgniatające, które wypychają sprasowane łęty gardzielą pod wirujące noże. Noże odcinają kęsy o długości 6 do 10 cm. Łopaty wirnika nożowego wygarniają i wydmuchują siekankę do pojemników lub na przyczepę podstawianą pod rurę wydmuchową. Do odwożenia siekanki  potrzebne są 1 – 2 osoby w zależności od organizacji pracy. Wynika z tego, że do obsługi zestawu w pracy ciągłej na dużym areale potrzeba 10 osób w tym 5 kobiet do płacht, operator i dwóch obsługujących do maszyny oraz dwóch do odwożenia siekanki poza szklarnię.
 
Wymagania
Masa maszyny nie przekracza 1300 kg. Do rozładunku potrzebne są:  dźwig z trawersą lub ładowarka teleskopowa z widłami lub dwa wózki widłowe, pracownicy do ręcznego rozładowania płacht i przetransportowania ich naprzeciw pierwszych trzydziestu rzędów. Maszyna może być rozładowana jedynie na płaską poziomą betonową nawierzchnię na poziomie chodnika w szklarni. Maszyna nie przejedzie po uskokach, progach, schodkach !!! Od momentu opuszczenia maszyny na beton, musi być ona podłączona do sieci o napięciu 3x400V 50 Hz za pomocą pięciobolcoewgo wtyku 32A. Zabezpieczenie różnicowoprądowe sieci musi być przeznaczonym do współpracy z falownikami lub trzeba je zbocznikować !!! . Maszyna porusza się bardzo powoli ale może się w każdej chwili obrócić nawet w miejscu wokół własnej osi. Minimalna szerokość chodnika na jakim pracuje maszyna to 2,50 m. Maksymalna długość rzędów 100 m.
 
Dane techniczne i eksploatacyjne.
Masa maszyny                     1300 kg                                                                            
Zasilanie                             3x400V 50Hz                                 
Zainstalowana moc              16 kW                                     
Masa płachty z rurą             17 kg                                        
Szerokość płachty                1,05 m                                       
Długość płachty                   100 m                                           
Prędkość pochłaniania łęt     36 m/min                     
Długość siekanki                  6 -10 cm
Parametry
Podstawowe
Moc [kW]:16
Zasilanie [V]:3 x 400 50Hz
Prędkość pochłaniania łęt [m/min]:1300
Masa [kg]:36
Video
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.