SH10 - Włazy przejazdowe

Właz przejazdowy

Właz przejazdowy
Producent: Łukomet
Model: SH10
Opis produktu
Przeznaczenie
Właz przeznaczony jest do montażu w żelbetowej pokrywie podziemnego zbiornika przejazdowego magazynującego lub przepompowni gnojowicy. Może być również stosowany w innych obiektach po­dobnego przeznaczenia tzn. tam gdzie nie można stosować elementów wystających (odpowietrzników) a wymagana jest wentylacja, tam gdzie jedynym ograniczeniem obciążeń są przepisy kodeksu drogo­wego, tam gdzie wymagany jest duży prześwit włazu z równoczesnym zapewnieniem maksimum bez­pieczeństwa po jego otwarciu.
 
Budowa i sposób użytkowania
Właz kompletny składa się z czterech elementów stalowych ocynkowanych ogniowo. W trakcie wyle­wania żelbetowej pokrywy zbiornika wbetonowana zostaje rama nośna. Skomplikowany kształt po­wierzchni bocznych i dodatkowe „wąsy” zapewniają pewne zamocowanie ramy. Na wewnętrznych obrzeżach długich boków , rama posiada „falbany” zapewniające przewietrzanie i centrowanie po­krywy. W specjalnym połączeniu zawiasowym zamocowana jest podnoszona krata a w niej również otwierana mała kratka. Takie rozwiązanie zapewnia intensywne przewietrzanie zbiornika z zachowa­niem bezpieczeństwa. Dzięki małej kratce możliwe jest umieszczenie węża ssącego beczkowozu bez narażania się na kąpiel w gnojowicy. Pokrywa włazu wykonana jest z grubej blach z powierzchnią an­typoślizgową usztywnioną i wzmocnioną gięciami i czterema podciągami co daje jej wymaganą wy­trzymałość na naciski kół każdego dopuszczonego do ruchu pojazdu, przy zachowaniu minimalnego jak na te gabaryty ciężaru.
 
Dane techniczne
Długość           860 mm                       Nośność                                 4 T
Szerokość         830 mm                       Prześwit                                 700 x 750 mm
Grubość           130 mm                       Wym. okienka w kracie              410 x 320 mm
Masa               63 kg                          Pokrywa                                 700 x 800 x 55 mm
 
ŁUKOMET wykonuje również włazy specjalne z wspawanymi (jeszcze przed cynkowaniem ognio­wym) elementami do mocowania drabiny, prowadnic pompy i prowadnicy dźwigni sterującej jak rów­nież tulei do instalowania przenośnego żurawika ułatwiającego montaż i de­montaż pompy.
 
Do przepompowni, w których montowane są większe pompy, produkowane są włazy o powiększonej długości do 950 mm.
Parametry
Podstawowe
Nośność [T]:4
Wymiar okienka [mm]:410 x 320 ...i większe...
Masa [kg]:60
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.