UL10 - Wciągarki

Wciągarka kwasoodporna

Wciągarka kwasoodporna
Producent: Łukomet
Model: UL10
Opis produktu
Przeznaczenie
Przyciągarka przeznaczona jest do pracy w środowi­sku agresywnym. Opracowana została jako wyposa­żenie żurawika przepompowni i zbiornika magazy­nującego gnojowicę pochodzącą od trzody chlewnej, a więc o dużej zawartości kwasu solnego i amo­niaku, których opary skutecznie niszczą wszelkie zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalo­wych. Przyciągarka w połączeniu z kwasoodporną liną służy do opuszczania i podnoszenia po prowad­nicach lub swobodnie wszelkiego rodzaju mieszadeł i pomp zwłaszcza zatapialnych.
 
Budowa i zasada działania
Pomiędzy dwoma grubościennymi płytami ułoży­skowane są w tulejach teflonowych: szpula linowa z uzębionymi po obwodzie obiema tarczami, wałek z zębatymi małymi kółkami napędzanymi długą ma­sywną korbą, oraz ośka zapadki. Z jednym kółkiem napędzającym współpracuje (przełączana ręcznie) zapadka zapewniająca funkcję rozwijania, zwijania i blokady położenia. Przy niezamierzonym puszcze­niu korby podczas opuszczania, zapadka sama zblokuje się po gwałtownym obrocie korby o kąt nie większy jak 45O. Uzębienia tarcz szpuli są przesunięte względem siebie o ½ modułu zęba, co poprawia współpracę z kółkami napędzającymi. Czopy szpuli i wałka napędzającego o średnicy 20 mm pracują w tulejach teflono­wych osadzonych w pogrubionych panewkach płyt bocznych. Walec szpuli o średnicy 76 mm pozwala na nawinięcie 6 m linki grubości 6 mm w dwóch warstwach, co przy splocie liny 7x19 zapewnia jej długotrwałą pracę i w niewielkim stopniu zmienia wartość siły przykładanej do korby w całym zakresie podnoszenia. Wciągarka w swojej wersji podstawowej przystosowana jest do zabudowy na profilu zamkniętym 100 x 100 mm za pomocą czterech śrub M12 x 120. Wszystkie, bez wyjątku, materiału użyte we wciągarce są kwasoodporne.
 
Dane techniczne
Dł. x  szer. x  wys.    [mm]    430 x 260 x 220                         Siła uciągu                  3000 N (300kG)
Masa z liną             [kg]      7,50                                         Siła na korbie               150 N    (15kG)
Długość korby         [mm]    280
 
Długość liny           6 m              
Średnica liny          6 mm              
Wytrzymałość liny   23 kN (2,3 T)
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.