D100 - ŁUKOMET

Pompa spalinowa UM

Pompa spalinowa UM
Producent: Łukomet
Model: D100, UM200
Opis produktu

Przeznaczenie

Pompa wysokiej wydajności spalinowa przeznaczona jest do przepompowywania dużych ilości wody przy małym podnoszeniu dla celów rolniczych i melioracyjnych. Może zasilać sys­temy nawadniające, przepompowywać stawy odpompowywać tereny zalane, wszędzie tam gdzie lustro wody jest nie niżej jak 6 m od stanowiska pompy.  Do wody średnio zanieczyszczonej. Niezastąpiona jest tam, gdzie nie ma energii elek­trycznej lub niemożliwy jest jej pobór prądu na poziomie kilku­nastu kilowatów. Do pracy ciągłej i do akcji interwencyjnych.

Budowa

W wersji podstawowej pompownia montowana jest na jednoosiowym podwoziu wykonanym z profili stalowych. W podwoziu 2 rozkładane podpory i podnośnik przy dyszlu. Główne elementy robocze to silnik diesla KM186 jednocylindrowy chłodzony powietrzem i pompa jednostopniowa 200 UMP. Oba elementy połączone są przez wkładkę elastyczną. Silnik z wbudowaną przekładnią zwalniającą 1:2 i z rozruchem ręcznym. Przyłącza pompy uzbrojone w szybkozłącza dźwigniowe. Króciec tłoczny wyposażony w zawór zwrotny i pompę próżniową dla zawodnienia układu ssącego i pompy. Łatwe manewrowanie pompownią na stanowisku pracy przez 1 osobę. Dla konkretnych potrzeb pompownia uzbrajana jest w układ ssący D.200 mm z zaworem stopowym i wąż tłoczny.

Zmiana obrotów w zakresie 1200-1800 powoduje proporcjonalną zmianę wydajności oraz zmianę ciśnienia w drugiej potędze. Zużycie paliwa zależne od obciążenia silnika (wydajności i ciśnienia wody), można przyjąć jako 0.2 l na godzinę na każdego KM zapotrzebowania mocy pompy.

Pompownie spalinowe ŁUKOPOMP budowane są pod zamówienie. Istnieje możliwość wprowadzenia mo­dyfikacji spełniających specyficzne wymagania użytkownika. ŁUKOMET buduje również pompownie spalinowe na bazie powierzonych (najczęściej używanych) silników z wycofanych samochodów i maszyn rolniczych dowolnej mocy.

Nominalne parametry eksploatacyjne:

Obroty wału - 1200 obr/min       

Wydajność - 200 m3/h       

Wysokość podnoszenia - 4 m

Dane Techniczne

Silnik
Pompa
Typ: KM186, diesel, 1-cyl. Chłodzony powietrzem
Typ: 200UMP180, jednostopniowa, ukośna 4-ro łop.
Moc ciągła: 6,3 kW przy 3600/1800 obr/min
Wydajność max: 240 m3/h  
Rozruch: ręczny
 Wysokość podnoszenia max: 8 m słupa wody
 Uszczelnienie dławnicy sznurowe
Pompownia
Długość/szerokość/wysokość: 160/100/80 cm
Króciec ssący: żeńskie HK194 typu BAUER
Masa bez układu ssącego: 160 kg
Króciec tłoczny: męskie HK 194
Ogumienie: 18x9,50/8”
Układ ssący  fi 200,    długość na zamówienia
Zbiornik paliwa: 5 l
Układ zawadniania: ręczna pompa membranowa
Parametry
Podstawowe
Moc [kW]:6,3 przy 3600/1800 obr/min
Wydajność [m3/h]:220
Masa [kg]:160 (bez układu ssawnego)
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.