L500 - Minisystemy

Minisystem REGEN

Minisystem REGEN
Producent: Łukomet
Model: L510
Opis produktu
Przeznaczenie
Minisystem L510 przeznaczony jest do nawadniania małych po­wierzchni wszelkiego typu upraw polowych w tym głównie ogródków warzywnych, szkółek ozdobnych i owocowych, trawników, boisk. Minisystem może być zasilany z małej pompy spalinowej, elektrycz­nej lub wodociągu. Prosty sposób rozwijania i zwijania węża na dwie lekkie szpule preferuje system do częstego przemieszczania, rozwija­nia na każdy zabieg nawadniania i zwijania każdorazowo po jego za­kończeniu. 
 
Budowa i zasada działania
Minisystem L510 to dwie ażurowe druciane szpule Na których łącznie nawiniętych jest prawie 100 m polietylenowego węża. Kształt szpul ułatwia samoczynne układanie węża podczas nawijania. Wąż grubszy rozpoczyna się szybkozłączem STORZ W-52 a zakończony jest szyb­kozłączką bagnetową GEKA i taką samą rozpoczyna się wąż cieńszy na drugiej szpuli. Co 12 m na każdym wężu wciśnięte są plastikowe gniazda, w które zamiennie mogą być wetknięte zaślepki lub wtyk wężyka doprowadzającego wodę do półcalowego zraszaczyka osadzo­nego w gruncie na metrowej szpilce. Dla ułatwienia wbijania szpilek – system wyposażony jest w szpikulec. Dla ułatwienia rozwijania i sta­bilizacji położenia węża przy zmianach temperatury do systemu dołą­czone są cztery szpilkowe kotwy.
Cały system można przetransportować w bagażniku samochodu oso­bowego. Jedna osoba bierze po jednej szpuli i zraszacze ze szpilkami w każdą rękę. Po przykotwieniu początku węża – tocząc szpulkę po ziemi – rozwijamy go i kotwimy koniec. Przyłączamy drugi wąż i rozwijamy kotwiąc jego koniec. Obok pierwszego gniazda robimy otwór w ziemi korzystając ze szpikulca, wciskamy pionowo szpilkę. Z gniazda wyjmujemy zaślepkę i wciskamy wtyk węża zraszacza. Po zakończeniu montażu zraszaczy, przepłukujemy wąż strażacki lub inny, którym do naszego minisystemu doprowadzimy wodę z hydrantu lub pompy. Po uzyskaniu wymaganej dawki polekowej co zazwyczaj będzie trwało kilka godzin i odczekaniu co najmniej dwóch, możemy przystąpić do demontażu zespołów zraszaczy. Węże nawijamy na szpulki tocząc je po wężu równocześnie naciągając go zwój obok zwoju. Aby wąż się nie rozwijał całość spinamy gumą. 
 
Kompletacja: Wąż PE40 – 38 m z szybkozłączami i 4-ma gniazdami, wąż PE32 – 58 m z szybkozłączką czopemi 5-oma gniazdami, szpule – 2 szt, dziewięć kompletów zespołów zraszaczy złożonych ze zraszacza, bazy ½”, szpilki, weżyka 10/1 -1 m, wtyczki i zaślepki, szpikulec – 1 szt, kotwy – 3 szt.
 
 
 
Dane techniczne
Wymiary trans mm 1000 x 900 x 500
Masa  30 kg
Powierzchnia nawadniana m  108 x 18
Intensywność opadu       3 – 4 mm/h
Zapotrzebowanie wody 90 – 150 l/min
Ciśnienie pracy       1,8 – 4,0 bar
Nierównomierność opadu <20%
Parametry
Podstawowe
Średnica rury [mm]::38 - 58
Zapotrzebowanie wody [l/min]::90 - 150
Ciśnienie pracy [bar]::1,8 - 4,0
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.