K200 - Stacje oczyszczania wody

Filtry dyskowe automatyczne LAMA

Filtry dyskowe automatyczne LAMA
Producent: Lama
Model: K231.2
Opis produktu
Przeznaczenie

Filtry LAMA AutoSenior zostały skonstruowane do oczyszczania wody w zaawansowanych insta­lacjach nawodnieniowych. Znajdują zastosowanie dla upraw bez użycia gleby (hydroponika), szklarniach, ogrodach, i wszędzie tam gdzie wymagane jest czyszczenie wody z frakcji mechanicznej. Często stosowane poza rolnictwem w układach zamkniętych obiegu wody. Polecane do wszystkich rodzajów wody, również do ścieków i wody zanieczyszczonej piaskiem. Standardowa dokładność czyszczenia 190 mikronów. Możliwość doboru dysków dla innej dokładności: 50, 130 lub 250 mikronów.

Budowa i zasada działania

System składa się zasadniczo z kilku elementów łatwo demontowalnych: kolektora stalowego 4” wewnętrznie i zewnętrznie malowanego farbą epoksydową (na zamówienie może być polietylenowy), filtrów dyskowych w obudowach z włókna szklanego z przyłączami 3” victualic, zaworów hydraulicznych, manometrów, osprzętu hydraulicznego i elektrycznego, programatora elektrycznego do zasilania sieciowego 220V. Każdy element jest wykonany z materiałów starannie dobranych do peł­nionej funkcji i dających odporność na zużycie i dużą wytrzymałość.  Ze względu na swą modularną konstrukcję możliwe jest tworzenie systemu filtrów 3” na większych kolektorach dla wydajności roboczej nawet do 400 m3/h. Urządzenie należy wyposażyć w szybkozłącza i rury dla wyprowadzenia wody czystej i zrzutowej. Zasilanie programatora z baterii słonecznej jako opcja na zamówienie.

Można wyróżnić 4 stany pracy filtra: filtracja, płukanie, obracanie dyskami, powrót do czyszczenia. Filtracja odbywa się poprzez pochłanianie cząsteczek przez drobne kanały równolegle przylegających dysków filtra. Czyszczenie odbywa się całkowicie automatycznie za pomocą układu hydraulicznego i sterownika elektronicznego który dokładnie kontroluje i synchronizuje strumień wody zapewniając by niefiltrowana woda nie mieszała się z wodą przefiltrowaną. Filtr ten posiada jedną z największych powierzchnię filtracyjną względem innych filtrów dyskowych automatycz­nych dostępnych na rynku. Przez to możliwe jest zachowanie niskiego spadku ciśnienia na filtrach.

Czyszczenie uzyskuje się przez rozluźnienie i rozdzielenie pierścieni filtra i skierowanie zwrotnie strumienia wody który obraca pierścieniami z dużą prędkością. W rezultacie tego zanieczyszczenia usuwane są odśrodkowo. Czyszczenie załączane jest poprzez 2 czujniki określające różnicę ciśnienia występującego przed i za fil­trem.

Dla procesu płukania należy zapewnić minimalne ciśnienie kolektora wylotowego 2,5Atm W tym celu może wystąpić konieczność wyposażenia filtrów w zawór odcinający, który będzie zamykał przez programator odpływ przy płukaniu. Minimalne ciśnienie robocze 1 Atm, maksymalne 8 atm.

Numer katalogowy

K231,2,…

Ilość sekcji

Max. przepływ [m3/h] przy 4 m strat ciś.

Zalecany max. przepływ [m3/h] od ilości zanieczyszczeń

Przepływ płukania [m3/h] przy 2,5 Atm

Pow. filtracji [cm2]

<50ppm

50-100 ppm

100-200 ppm

…C2ASPEQ

2x3”

141

40

25

16

10,5

3226

…C3ASPEQ

3x3”

211

60

37

24

10,5

4839

…C4ASPEQ

4x3”

281

80

50

32

10,5

6452

Parametry
Podstawowe
Opis:Filtry samopłuczące do automatycznego czyszczenia wody z zanieczyszczeń mechanicznych
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.